Tıbbi/klinik test sonuçları

Cihazlarımızın tıbbi ve klinik testleriyle ilgili olarak MedicCleanAir® Mobil HEPA/ULPA Ünitelerimizi test etmiş ve bunların sonuçlarını Hastane Enfeksiyon Topluluğu ve Kemik İliği Transplantı gibi dünya genelinde saygın Tıbbi Kurumların raporlarında yayınlamış olan 11 farklı (tıbbi) kurumun sonuçlarını burada size sunuyoruz. Test raporlara dair ilave bilgiler ve ayrıntılar MedicCleanAir® bürosundan temin edilebilir.

HumanVision Augenklinik Raporu, Zürich, 2019

HumanVision Augenklinik Raporu, Zürich, 2019

Ameliyat odası
Testin / kurulumun amacı: 2 adet COMBI cihazını kurarak ISO7 elde etmek

Sonuçlar
Partikül sayısı, ISO7 sınıflandırmasını ortaya koymaktadır.  CFU sayısı, 0‘dır. Mantar tespit edilmemiştir

Brüksel Üniversitesi Hastanesi Raporu, Belçika, 2018

Brüksel Üniversitesi Hastanesi Raporu, Belçika, 2018

14 numaralı ameliyat odası
Ameliyat odası; plenumun altında ISO6, plenumun etrafında ISO7 şartları sağlayan laminer akış sistemiyle donatılmıştır. Testin / kurulumun amacı: Ameliyat odasındaki tüm alanlarda ISO6 ortamını oluşturmak.

Sonuçlar
MedicCleanAir COMBI çalıştırıldıktan sonra ameliyat odası, partikül sayısı ve CFU (koloni oluşturabilen birim) sayısı açısından ISO6 olarak sınıflandırılmıştır. Mantar tespit edilmemiştir.

Brüksel Üniversitesi Hastanesi Raporu, Belçika, 2018

Brüksel Üniversitesi Hastanesi Raporu, Belçika, 2018

7 numaralı ameliyat odası
Ameliyat odası; plenumun altında ISO6, plenumun etrafında ISO6 şartları sağlayan laminer akış sistemiyle donatılmıştır. Testin / kurulumun amacı: Ameliyat odasındaki tüm alanlarda ISO5 ortamını oluşturmak.

Sonuçlar
MedicCleanAir COMBI çalıştırıldıktan sonra ameliyat odası, partikül sayısı ve CFU (koloni oluşturabilen birim) sayısı açısından ISO5 olarak sınıflandırılmıştır. Yüksek derecede bulaşıcı herhangi bir mantar tespit edilmemiştir

Report Santa Croce Hastanesi, Cuneo, İtalya

Report Santa Croce Hastanesi, Cuneo, İtalya – Cenova Üniversitesi – Ulusal Kanser Enstitüsü, İtalya.

Bu kurum, hangi MedicCleanAir® Mobil HEPA Ünitelerinin bağışıklık yetersizliği olan hastalarda uzun vadeli olarak kullanılabileceğini (2 YIL SÜREYLE TEST) öğrenmek istedi.

‘Basın’ başlığında aşağıdaki belgeleri bulabilirsiniz:
– 1 a) S. Croce e Carle Cuneo – İtalya BMT 2002
– 1 b) aynı kurum, ama o zaman MedicCleanAir® uygulanarak yıllık € 161'000 tasarruf beyan eden bir maliyet/fayda analizi.

Aspergilloza dair Triparametrik Çalışma
klinik – laboratuvar – mikrobiyolojik

Kemik İliği Transplantı Bölümü
Cenova Üniversitesi / S.Croce Cuneo

Figures with MedicCleanAir

Sonuç ve Değerlendirme
MedicCleanAir® Mobil HEPA Üniteleri yanız hasta odalarının kontaminasyonunu azaltmakla kalmaz, AYNI ZAMANDA MEDICCLEANAIR MOBİL HEPA ÜNİTELERİNİN KURULUMUNDAN BERİ BÖLÜMDE HİÇBİR HASTA ENFEKTE OLMAMIŞTIR!

Üniversite Hastanesi Raporu, Antwerp, Belçika

Üniversite Hastanesi Raporu, Antwerp, Belçika – Neonatoloji Bölümü: Yenileme çalışmaları sırasında MedicCleanAir® Mobil HEPA Ünitelerinin NICU bölümündeki kontaminasyon üzerindeki etkisi

Bu kurum, bir neonatoloji yoğun bakım ünitesinde yer alan yenileme çalışmasından kaynaklanan kontaminasyonu hangi MedicCleanAir® Mobil HEPA Ünitelerinin azaltabileceğini öğrenmek istedi. – 1 yıllık izleme sırasında –

‘Basın’ başlığından aşağıdaki belgeleri bulabilirsiniz:

  • Journal of Hospital Infections 2000

Sonuç ve Değerlendirme
MedicCleanAir® Mobil HEPA Üniteleri kontaminasyonu toplamda en az %75 ve tecrit odalarında %90 ile 100 arası azaltır. MedicCleanAir® Mobil HEPA Üniteleri imalatçının talimatları uyarınca seviye 2'ye getirilmiştir.

Üniversite Hastanesi Raporu, Bonn, Almanya

Üniversite Hastanesi Raporu, Bonn, Almanya – Hematoloji Bölümü: MedicCleanAir® Mobil HEPA Ünitelerinin hasta odaları içerisindeki kontaminasyon üzerindeki etkileri

Bu kurum, MedicCleanAir® Mobil HEPA Ünitelerinin hasta odasında pencerelerin sık sık açıldığı durumda bile SIFIR CFU/m3 seviyesini uzun süre boyunca sabit tutup tutamayacağını öğrenmek istedi.

Aşağıdaki belgeler büroda temin edilebilir:

  • 3 a) DGKH Almanya 2007 Hygiene bei immunsuprimierten Patienten – sunum, hazırlayan Dr. A. Simon: sayfa 3: Sonuçları içeren MedicCleanAir® tablosu
  • 3 b) DGKH Almanya 2005 – özet çalışması, Uni Bonn, Almanya– Dr. A. Simon
  • 3 c) DGKH Almanya 2006 – Alman Hastane Hijyeni Kurumu: bkz. sayfa 9/24 sağ taraf, Pazartesi 3 Nisan 2006, Çalıştay ve tartışmalar MedicCleanAir®, 1745-1900 Uhr – Saal 2


Sonuç ve Değerlendirme

Bonn Üniversite Hastanesi, (kanser) hastası odasında PENCERELER AÇIK OLDUĞUNDAN BİLE kontaminasyon seviyesini sıfıra (SIFIR CFU/m3) indirmek istediklerinde 2 adet MedicCleanAir® Mobil HEPA Ünitesine ihtiyaç duydukları sonucuna vardılar. Ünitelerin seviye 4'te iki kattan fazla kapasiteye sahip olmasına karşın üniteler seviye 2'de çalıştırıldı.

Sart Tilman Üniversite Hastanesi Raporu, Liège, Belçika

Sart Tilman Üniversite Hastanesi Raporu, Liège, Belçika – Enfeksiyon Kontrol Bölümü – bu bilimsel testle ilgili ekteki mektuplara başvurun

Bu Üniversite Hastanesi mevcut kontaminasyonu ne kadar hızlı ve ne kadar % MedicCleanAir® Mobil HEPA Ünitesiyle azaltabileceklerini öğrenmek istediler.

Aşağıdaki belgeler büroda temin edilebilir:
– 4 a) CHULiège051010Evaluation MedicCleanAir®-département hygiène: hastane raporu
– 4 b) CHULiège051011rapport tests: nihai değerlendirme

Çizim


Mobile HEPA Units


Sonuç ve Değerlendirme
MedicCleanAir® Mobil HEPA Üniteleri, kontaminasyonu birkaç dakikadan tüm gün uzunluğuna kadar minimum %75 ile 100 arasında azaltır.
VITO Raporu – Belgo Nucleaire

Bu kurum MedicCleanAir®

Mobil HEPA Ünitelerini test etti ve aşağıdaki sonuca vardı:

MedicCleanAir® Mobil HEPA Üniteleri 3 x 5 x 3 metre yükseklikte bir odanın kontaminasyonunu maksimum 30 dakika içerisinde azaltabilir.

Çizim
HEPA Units


Sonuç ve Değerlendirme
Kurumun ölçüm cihazı, MedicCleanAir® ünitelerinin kontaminasyonu düşürüşünü yalnız 30 dakikada bir ölçebilmekteydi. İlk ölçüm noktasından itibaren kontaminasyon pratikte SIFIR değerine zaten düşürüldü. MedicCleanAir® cihazlarının kontaminasyonu azaltabildiği aradaki tur süresi böylece 0 ile 30 dakika arasındadır.

Pastör Enstitüsü Raporu – Lille – Fransa

St. Pierre Brussels Üniversite Hastanesi, Pastör Enstitüsünden birkaç arıtma ünitesini (MedicCleanAir®, üniteleri enfekte hastalar / Verem için 30 tecrit odasına kurdu) test etmesini istedi

Pastör kurumu, Fransa'da tıbbi tesisler için Mobil HEPA ünitelerinin güvenilir şekilde test edilmesiyle ilgili olan kurumdur.
MedicCleanAir® Mobil HEPA Üniteleri seviye 2'ye getirildiğinde 3,46 x 4,70 x 2,70 metre yükseklikte bir odanın kontaminasyonunu 7 dakika içerisinde azaltabilir. Seviye 2, imalatçı olarak önerdiğimiz seviyedir.

Sonuç ve Değerlendirme
MedicCleanAir® Mobil HEPA Üniteleri 7 dakika içerisinde kontaminasyonu düşüreblir.

Leuven Üniversitesi, Belçika
4 x 5 x 2,8 yüksekliğe sahip bir hasta odası içerisindeki hava akımları.

MedicCleanAir®'ın talebi üzerine Leuven Üniversitesi, seviye 2'ye getirildiğinde MedicCleanAir® Mobil HEPA Ünitesinin oluşturduğu hava akımlarını test etti.

Sonuç ve Değerlendirme
Mobil HEPA Ünitesi seviye 2'ye getirildiğinde odanın her bir köşesinde 11 dakika içinde her biri içerisinde HEPA tarafından filtrelenen hava temin edilir. Ünitenin 2 katı kapasite anlamına gelen seviye 4'e getirildiğinde işlem daha da hızlı şekilde yürütülür.
Liège Üniversitesi – Belçika

Notre Dame des Bruyères – Ameliyathaneler

Bu test hem parçacıklar hem de Koloni Oluşturan Üniteler/Bakteriler üzerinde gerçekleştirildi

MedicCleanAir®, pozitif basınç oluşturmak için ilk olarak Ameliyathanelere 2 ünite ve ardından 1 ISO ünitesi tesis etti. Hastane mevcut havalandırma, HVAC veya iklimlendirme cihazlarının (bizden bunları etraflıca temizlememiz istenmesine karşın) hiçbir ayarını değiştirmedi

MedicCleanAir® Üniteleriyle alınan sonuçlar
Parçacık sayımları 8.297.495/m3'ten 112.190/m3'e düştü (%99 azalma)
CFU sayımları 31 CFU'dan 0 CFU'ya düştü (%100 verimlilik sonucu)
Ameliyathane (MedicCleanAir® dışında başka ilave önlem veya değişiklik olmaksızın) ISO 7 olarak yeniden sınıflandırıldı.

Shahid-Rajai Kardiyovasküler Tıp Merkezi

Shahid-Rajai Kardiyovasküler Tıp Merkezi, İran, Tıbbi Bilimler Üniversitesi: ameliyathane

Bu test, ameliyathanelerin birinde parçacık okunan değerleri için uygulandı. Cerrahi Merkezi Dekanı dahil 4 profesör katıldı. Ameliyathanede kurulu yalnız 1 MedicCleanAir® Ünitesi vardı ve değerler yalnız 10 dakika sonra alındı. Bu çalışma süresinin değer okumak için çok kısa olmasına karşın sonuçlar açıktır:

MedicCleanAir® Üniteleriyle alınan sonuçlar
Tüm parçacık büyüklüklerinde toplamda ortalama %80 azalma: 0,3 – 0,5 – 0,7 – 1,0 – 2,0 – 5,0 µm

Apollo kliniği – Ahmedabad – Hindistan

MedicCleanAir® Ünitesi, ameliyathanenin yanında Yoğun Bakım Ünitesine yerleştirildi. Yoğun Bakım Ünitesi, binanın dışından hava alan ve kayda değer ön filtreleme olmaksızın Yoğun Bakım Ünitesinin içine üfleyen mevcut İklimlendirme ünitesi ile donatılmıştır. (entegre HVAC yoktur).

MedicCleanAir® Üniteleriyle alınan sonuçlar
MedicCleanAir® sayesinde azalmalar:
Aletleri üzeri hariç olmak üzere her yerde ZERO CFU (0) değerine.

Wockhardt Hastanesi – Surat - Hindistan

MedicCleanAir® Ünitesi, Ameliyathane nr. 2'ye yerleştirildi. – MedicCleanAir®'ın ameliyathanelerin içinde her zaman 2 ünite önermesine karşın yalnız tek bir ünite yerleştirildi.
Laminar akış sistemi, ameliyathanenin ağır derecede kontamine olduğunu gösterdi. İstenmesine karşın ilave bir temizlik gerçekleştirilmedi ve normal havalandırma ayarları değiştirilmedi.

MedicCleanAir® Üniteleriyle alınan sonuçlar
0,5 ila 5 mikronluk parçacıklardan %60 ila 80% azalma – Ameliyathanenin MedicCleanAir® Üniteleriyle sınıflandırılması: ISO 6

Genel Bilgiler

Teknik kurumların desteklenmesi
Filtec Prüflabor FFL AG – İsviçre
V.I.T.O - Belgo Nuclear – Belçika – Laboratuvar Şefi
Leuven Üniversitesi – Belçika – Prof. Dr. Bart Nicolaï
MedicCleanAir® – Belçika ve İsviçre

Tıbbi kurumların desteklenmesi

MedicCleanAir® Mobil HEPA Üniteleriyle gerçekleştirilen klinik, tıbbi ve/veya bilimsel çalışmaları yayınlayan kurumlar:

The Hospital Infection Society 2000'de yayınlandı

The European Bone Marrow Transplant 2002'de yayınlandı

Alman Hastane Hijyeni Enstitüsü 2006 (DGKH) Uluslararası Kongresinde sunuldu

İtalya 2002'de Ulusal Kanser Enstitüsü tarafından yayınlandı

Magazine of the National Institute for Tuberculosis, Belçika 2005'te yayınlandı

Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyonlu Hastalıklar Avrupa Kongresi / Stockholm 2000'de sunuldu

Uluslararası Pediatri ve İmmünoloji Kongresi / Brüksel 2000'de sunuldu

Noso Info, Belçika – Belçika Enfeksiyon Kontrol Topluluğu 2000'de yayınlandı

Epidemiologisch Bulletin van de Vlaamse Gemeenschap 2000'de yayınlandı

Kısaca

Daha fazla teknik güvenlik ve tıbbi destek temin edilemez

CDC tarafında da ifade edildiği üzere, enfeksiyon kontrol yol gösterimleriyle ilgili olarak birisinin kararları desteklemesi gereken tek güvenilir kaynak, belli bir cihazın etkin ve verimli olduğu kanıtlanan çoklu tıbbi çalışmalar ve teknik kurumlardır. Diğer tüm imalatçı ifadeleri ve broşürleri geçersiz olup hiçbir belirlilik sağlamayacaktır.

MedicCleanAir® Mobil HEPA Ünitelerimizin kabiliyeti ve verimliliği ile ilgili olarak yukarıdaki bilgilerin sizi tatmin edeceğine güveniyoruz

«With the recent outbreak of the deadly Corona virus, it is extremely important for hospitals with isolated infected patients to keep the air in their environment safe and clean. Here is a small appearance of one of our air purification systems reported in the Belgian press this week.»