Medic Clean Air'ın Tarihçesi

ŞİRKET PROFİLİ

  • MedicCleanAir® konsepti 1994 yılında Belçika-Hollanda-İsviçre ortaklığı olarak ortaya çıktı. Şu an şirket bir Belçika-İsviçre İşbirliğidir.
  • Üniversite seviyelerinde yoğun bilimsel araştırma ve geliştirmelerin zirveye ulaşması İç Mekanda Hava Kirliliğinin neden olduğu kritik mali ve insan kaynaklı sorunları azaltmak amacıyla bilimsel olarak ispatlanmış, çalışan, yapılabilir, ekonomik açıdan kabul edilebilir, önleyici tedbirleri netice vermiştir.


MENŞE
MedicCleanAir® konseptinin doğuşu üç aşamalıdır:
Alerji, astım, pasif sigara içicilik vs. (bürolar -SBS) gibi İç Mekanda Hava Kirliliğinin neden olduğu sorunlara dair bir dizi yayın (1980'lerin sonundan itibaren) ile beraber Hastanede Yakalanılan Enfeksiyonların yol açtığı yük; İç Mekanda Hava Kirliliğinin her günkü çalışma koşullarında üretim kaybı, hastalık izni, enfeksiyonlar, ölümler ve ekonomik/mali kayıplar gibi ağır sonuçları.

Bu yükün ve bu mali kayıpların azaltılması için etkin bir önleyici tedbir olarak işleyen bir çözümün olmaması.

ULUSLARARASI
Uluslararası işlemlerin bir parçası olarak MedicCleanAir®, ilki İsviçre'de ve ardından Belçika'da olmak üzere farklı kurumlarla bir ortaklık kurdu. Bunun sonucu, 1998 yılında en uygun hava temizliğinin tüm gerekliliklerini günümüze kadar karşılayan mobil hava temizleme cihazının piyasaya tanıtılması oldu. MedicCleanAir® cihazlarının tıbbi ve klinik başarısı sayesinde uluslararası ortaklık gelişti.

«With the recent outbreak of the deadly Corona virus, it is extremely important for hospitals with isolated infected patients to keep the air in their environment safe and clean. Here is a small appearance of one of our air purification systems reported in the Belgian press this week.»